Peri bacaları

Allah aşkına yapmayın artık.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’ni Bilmeyeniniz yoktur. Hemen, hemen Her filme konu olan, Fransa’ya gelen her turistin gezdiği, yılda yaklaşık altı yedi milyon kişinin ziyaret ettiği, 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel’in firması tarafından, Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Expo 1889 Paris fuarının giriş kapısı olarak inşa edilen tarihi bir yapı. Fransızların bu tarihi nasıl koruyup kolladığını, denetim, gözetim, bakım ve tadilat yaptığını, ne kadar hassas olduğunu görüyoruz.

Gelelim bizim mevzuumuza. Değerli okuyucular şimdi birlikte düşünelim. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’nin etrafına üçer beşer kat beton arma inşaat yapıldığını. Hepinizin Bunun mümkün olmayacağını söylediğinizi duyuyorum. Evet, Mümkün de olmaz, bırakın, kendini bilmez üş, beş hain haysiyetsiz şeref yoksununu, oraya Fransa devleti bir inşaat yapsa, bu yönde sesli düşünse Fransız Halkı karşı çıkar, hükümete ağır bedel ödetir.

Şimdi Gelelim bizim Jeolojik açıdan ayrı bir önemi bulunan Kapadokya’nın ya Kayseri, Niğde ve Kırşehir arasında üçgen bir bölgeyi kapsayan ya da Ürgüp, Avanos ve Nevşehir arasında daha küçük bir üçgeni kapsayan peri bacalarına.

Peri bacaları asırlar öncesinde Hristiyanların ibadetlerini rahatça yapabilmek için 3. yüzyılda yaptıkları ibadethanelerin günümüze kadar aşınarak 60 milyon yılda oluşan ve birinci derece arkeolojik ve doğal sit olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da peri bacalarında, mağaralarda üçer beşer katlı kaçak yapılaşmaya.Hinler oraya inşaat kondurmuş inşaat.İlgililer nerede…..

Cumhurbaşkanı yıkın bunları demesiyle kaçak yapılar yıkılmaya başladı.

Madem her işi Cumhurbaşkanı takip edecek Şehircilik Bakanı, Kültür bakanı ve ilgili müdürlükler, bürokratlar siz ne ayaksınız?

İlgili yöneticiler, Bakanlıklar, müdürlükler, kolluk kuvvetleri, basın, duyarlı vatandaşlar vs. Bu hainliği, Bu tarih tecavüzünü Sizlerde mi görmediniz? Yörel yöneticiler, çevre ve şehircilik bakanı ve Kültür bakanının hemen görevlerini bırakarak Türkiye’yi terk etmesi gerekir. Özel bir yasa çıkartılarak Tarihi yerlerimizi korumalıyız. Bu tür suçları işleyenler, suça göz yumanlar vatan haini ilan edilerek Ülkeden sürgün edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir